۰۵ دى ۱۳۹۰

JSM2010AndreaGjestvang03.jpg


JSM2010AndreaGjestvang02.jpg


JSM2010AndreaGjestvang12.jpg


JSM2010AndreaGjestvang07.jpg

این عکس‌ها، عکس‌هایی هستند که در دنیای معاصر ما متولد شده‌اند؛ یعنی به ما خیلی نزدیکند، حتی نزدیک‌تر از آن‌که آن‌ها را معاصر بخوانیم. باید آن‌ها را همین لحظه بدانیم، لحظه‌ای که همین الان به کوچکی و تندی یک ثانیه می‌آید و می‌رود. این‌که آدم‌های این عکس، چه کسانی هستند مهم نیست، حتی آدم‌های این عکس‌ها به‌طور قطع معلوم نیست که به چه کاری مشغولند؛ این مکان‌های ساده و پیش‌ پا افتاده چه هستند و چرا انتخاب شده‌اند باز هم مهم نیست. حتی آدم‌های این عکس‌ها نیز مدفون ِ در لحظه‌اند.حضور عکاس نیز در این عکس‌ها احساس نمی‌شود. همه‌چیز در یک سادگی تعجب‌آور خلاصه شده است؛ سادگی‌‌ای  که به شکل یک ثانیه خیلی کوچک است و خیلی تند می‌رود و حتی جنس ثانیه‌ها هم مشخص نیست؛ آیا شادی جزیی از آن‌هاست یا غم؟ یا نوعی ابهام و تعلیق که آدم‌ها را به خود دچار کرده است!


     Andrea Gjestvang از اهالی کشور نروژ و دانش‌آموخته‌ی فتوژورنالیسم از دانشگاه اسلو است  و در حال حاضر در برلین زندگی می‌کند و مشغول کار برای مجلات و روزنامه‌ها.
برای مشاهده‌ی بیش‌تر عکس‌های این عکاس، به این آدرس رجوع کنید :

http://www.worldpressphoto.org/photo/jsm2010andreagjestvang12?gallery=1246


۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۰

عکس‌هایی که به شکل استوری ارایه می‌شوند، همیشه برایم جذاب بوده‌اند و در اکثر موارد تلخ و باورنکردنی. این استوری‌های مستند می‌روند تا آن‌جا که در عمق روح آدمی نفوذ کنند و او را به تفکر وا دارند. می‌توان باور داشت که برخی عکس‌ها در دنیای امروز رسالت سنگینی، بر دوش دارند.
عکس‌های زیر متعلق به یک عکاس ایتالیایی به نام Tommaso Ausili است که در ورلدپرس فتو سال 2009 توانست در بخش Contemporary Issues ( مسائل معاصر )، عنوان سوم را به خود اختصاص دهد.
احساس ترس، اضطراب و هم‌دردی در کل عکس‌ها به چشم می‌خورد.


01_1.jpg

02.jpg

03.jpg

06.jpg


09.jpg

12.jpg

صفحه 4 از 10
صفحه قبلی |<< << < ... 3  [4]  5  ... > >> >>| صفحه بعدی